Büyük ve kalabalık şehirlerde yaşayan insanların gün içinde en fazla özlem duydukları şey seyahat etmek, tatile çıkmak veya doğa ile iç içe birkaç hafta geçirmek olabilir. İnsanlar yaşadıkları büyük şehirlerde sakinliği ve dinginliği bulamadıkları için kırsala veya sahil beldelerine yönelirler. Bu bazen kısa bir kaçamak olur, bazen yıllık tatiller denk getirilir, bazen de uzun vadeli bir hayat tercihine dönüşebilir. Bu tür projeleri gün içinde sürekli düşünen insanların akıllı telefonlarından, tabletlerinden veya bilgisayarlarından en fazla ziyaret ettikleri sayfalar arasında online doğa ve sayahat portalları bulunur. Bu portallar, ticari kaygı gütmeden veya direkt olarak bir tatil paketi pazarlamayı amaç edinmeden, sadece tatil ve seyahat fikirlerine dair insanları daha ayrıntılı bilgilendirmeyi hedeflerler. Bu sebeple, doğa ve seyahat üzerine yapılandırılan online portallar ziyaretçilerine daha çok haber ve bilgi nitelikli içerikler sunar. Böylelikle, insanlar doğa ve seyahat üzerine en güncel haberleri okurken, aynı zamanda bahsi geçen sahil kasabası veya tatil beldesine dair seyahat planları yapmaya başlarlar.

Türkiye’de günü gününe en çok okunan, ziyaretçiler tarafından en çok beğenilen ve en renkli içerikleri kullanıcılarına sunan, doğa ve seyahat temalı online haber portallarını sizler için derledik.

Masmavi Bir Doğa, Tertemiz Bir Gökyüzü, Nefes Alacağınız Bir Orman: Sadece Bir Tık Uzakta

Seyahat ve doğa üzerine güncel haberlerin derlendiği online haber portallarına akıllı telefonlarınızın internet sağlayıcılarından veya mobil uygulamalar yoluyla ulaşabilirsiniz. İşte en popüler olan doğa ve seyahat üzerine haber portalları:

  • Doğa Aşkına Doğa Okulu: Kalabalık şehrin insana naklettiği grilik ve acelecilik duygularını geride bırakmak isteyenler için doğanın tam kalbinde enfes aktiviteler ve rotalar sunuyor Doğa Okulu. Ahşap oyma, zeytincilik, sabun yapımı gibi etkinliklere katılıp, aynı zamanda Seferihisar ve çevresine dair en güncel haberleri bu portaldan takip edebilirsiniz
  • Gez Keşfet Yaşa Goluri: Karadeniz bölgesinden en renkli aktivitelere ve en güzel etkinliklere dair güncel haberler bu portalda toplanmış durumda. Eğer siz de Karadeniz yaylalarına seyahat edip, keçi okullarını görmek istiyorsanız Goluri sizleri bekliyor.
  • Doğa Derneği: Türkiye’nin doğal güzelliklerine dair en güncel haberleri, sivil toplum örgütü üslubuyla derleyip sunan Doğa Derneği, çevre üzerine toplumsal farkındalığı arttırmayı amaçlıyor.