Günlük hayatın koşuşturmasından ve iş hayatının yoğun temposundan dolayı birçok insan kendine zaman ayıramıyor. Bütün gün farklı farklı konularla yorulan beyin artık bir süre sonra ufak tefek pürüzlere bile ani tepkiler vermeye başlıyor ya da olayları doğru algılayıp analiz etme yetisini kaybediyor.

Bunun önüne geçmek için düzenli spor yapılması gerektiği ve sevdiklerimizle daha fazla nitelikli zaman geçirmek gerektiği herkes tarafından bilinen bir tespit. Ayrıca zaman zaman insanın yalnız kalıp, kendine zaman ayırması ve kendini dinlemesi de oldukça mühim.Çok az insan kendine vakit ayırıp, düzenli spor yapıp, sağlıklı bir şekilde yaşayabiliyor. Yeterince mutluluk hormonu üretemeyen vücut ise düşük bir bağışıklık sistemiyle hastalıklara karşı mücadele vermeye çalışıyor ve çoğunlukla başarısız oluyor. Oysa, gün içerisinde online olarak hizmet veren ve sağlıklı kalma yöntemleri üzerine en güncel haberleri ziyaretçileri ile paylaşan birçok haber portalı bulunmakta. Sizler için sağlıklı yaşam ve spor konulu online haber portallarını derledik.

Sağlıklı Bir Vücut, Zinde Bir Beyin ve Mutlu Bir Ruh: Artık Mümkün

  • İyi Hisset: Bu portalda, sağlıklı bir vücut ve zinde bir beyin için ihtiyacınız olan her şey bulunmakta. Kişisel bakım ve fitness önerileri, seyahat rotaları, yoga ve pilates üzerine yazılar ile sağlıklı beslenme üzerine en güncel ve popüler makaleler İyi Hisset Portalı’nda sunuluyor. Sadece tavsiye vermek üzerine kurulu bir haber portalı olmamakla beraber, okuyucularını yönlendiren ve huzurlu bir zihne kavuşabilmeleri için düşünce sistemlerini nasıl değiştirmeleri gerektiğini açıklayan bir içerik merkezi.
  • Amacımız Sağlık: İnsanların kendini daha iyi hissetmesi ve daha mutlu bir yaşam sürmesi için çok çeşitli alanlarla yazılar ve haberler sunulmakta. Şifalı bitkilerden, metabolizmayı hızlandıran yiyeceklere, spor faaliyetlerinden, mutluluk veren yiyeceklere detaylı yazılar ve güncel haberler bulabileceğiniz bu portal, sağlıklı yaşam temasını medikal bir açıdan ele alıyor.
  • Trendus: Kişisel gelişim, sağlıklı bir zihin ve hobi alanları üzerine kurulu bu portalda, özellikle büyük kentlerde yaşayan insanlar için egzersiz, spor aktiviteleri ve güzellik üzerine detaylı tavsiyeler bulmak mümkün.
  • Gezimanya: Özellikle Türkiye’de yapabileceğiniz aktif trekking rotalarına dair güncel haberlerin ve doğa sporlarının paylaşıldığı bu portal her gün binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.